وضعیت بحرانی اینتل و جهش فروش پردازنده های AMD Ryzen

وضعیت بحرانی اینتل و جهش فروش پردازنده های AMD Ryzen تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۷/۰۳

همان‌طور که می دانید، اینتل با کمبود موجودی و افزایش قیمت پردازنده‌های نسل هشتمیCoffee Lake خود مواجه است. ظاهراً بخش قابل توجه ای از خریداران جذب پردازنده‌هایAMD می شوند که می‌تواند سهم این سازنده از بازار را به شدت افزایش دهد.

بر پایه گزارش‌های منتشر شده، آن دست از خریداران که اطلاعات تخصصی زیادی ندارند و جزو وفاداران به اینتل هم نیستند، در شرایط حاکم سراغ پردازنده‌هایAMD می‌روند که به افزایش فروش این پردازنده‌ها کمک کرده است. یک تحلیل گر سرشناس بازار سهام حالا خوش‌بین است در پایان فصل پایانی امسال ارزش سهامAMD به 36 دلار برسد. پیش‌تر رسیدن به 30 دلار را برای سهامAMD پیش بینی شده بود.

اما ظاهراً اوضاع برای اینتل از این هم بدتر است. موسسه پژوهشیFubon می گوید سازندگان دل خوشی از اینتل ندارند. تا به امروز غالباً سازندگان از تغییر سریع پلتفرم های اینتل و در نتیجه آن نیاز برای به روز رسانی محصولات خود ناراضی بودند، اما حالا کمبود پردازنده ها و چیپ ست های اینتل بر درآمد آنها سایه افکنده است. Fubon پیش بینی می کند تا پیش از سال میلادی آینده از هر سه کامپیوتر شخصی فروخته شده از سویHP ، یکی از آنها مجهز به پردازنده هایAMD خواهد بود.

موسسهFubon می گوید کمبود موجودی اینتل در بازه فصل چهارم سال میلادی جاری تا فصل دوم 2019 تداوم خواهد داشت که شانشAMD برای رشد درآمد در کوتاه مدت را بالا می برد. این اتفاق می تواند به رشد سهمAMD از بازار کامپیوترهای رده بالا و سرور در بلند مدت کمک کند. تحلیل گیر موسسه یاد شده پیش بینی می کند ظرف سال آینده سهمAMD از بازار پردازنده ها به 30 درصد برسد که در مقایسه با سهم 20.8 درصدی فعلی، یک رشد سریع برای این کمپانی خواهد بود.

هم زمان موسسه مالی J.P. Morganدر یک گزارش می گوید وضعیت اینتل رو به وخامت است و این کمپانی با مشکل جدی در تولید محصولات خود مواجه است.

منبع برگرفته از سایت شهر سخت افزار
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389