AMD از پلتفرم 7نانومتری Ryzen می گوید

AMD از پلتفرم 7نانومتری Ryzen می گوید تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

شرکتAMD به طور تلویحی اعلام کرده است که پردازنده های 7 نانومتری این شرکت، احتمالا در ماه نوامبر و رویداد بعدیNext Horizon معرفی خواهند شد. AMD متوجه شده است که اعلام تاریخ عرضه و یا دستیابی به یک فناوری و لیتوگرافی کوچک تر، می تواند ارزش سهام آن را با القاء روانی بالا برده و از این رو چند سالی است که به طور مداوم از تاریخ عرضه پلتفرم های آتی خود سخن می گوید.

این در حالی است که محصولات آن عمدتا با تاریخ و خارج از تاریخ های اعلام شده به بازار معرفی می شوند. به هر حال برای چندمین بار، مدیران این شرکت به سراغ داستان لیتورگرافی 7 نانومتری رفته و بدون اعلام جزئیات فنی، تائید کرده اند که CPUهای 7 نانومتری Ryzenبا معماری ZEN 2در ماه نوامبر معرفی خواهند شد. اما همانطور که تا پیش از این نیز تائید شده بود، معماری ZEN 2و 7 نانومتری های این شرکت در ابتدا نه برای کاربردهای خانگی، بلکه برای پردازنده هایی مانند EPYCمعرفی خواهند شد.

پردازنده هایEPYC گونه های کلاس سرور این شرکت هستند؛ هر چند که بخش عمده این بازار همچنان در اختیارIntel است، اما فروش پردازنده هایEPYC به دلیل کارایی بالا به نسبت قیمت، در 2 سال گذشته مناسب بوده است. این شرکت در تلاش است تا در اوایل سال 2019 میلادی یک معماری مرجع گرافیکی را راهی بازار سازد که رقبایی برای کارت گرافیک هایی نظیرGTX 1080 وGTX 1080 Ti خواهند بود

منبع برگرفته از سایت سخت افزار مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389