چیپست AMD X570 برای نسل سوم CPUهای Ryzen در راه است!

چیپست AMD X570 برای نسل سوم CPUهای Ryzen در راه است! تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲

هنوز نسل دوم ازCPUهایAMD Ryzen به طور کامل لانچ نشده است که اخباری (نشت کرده از نشست ها) به بیرون درز کرده است که نشان می دهدAMD در جریان کامپیوتکس 2019 و با معرفیAMD Ryzen 3000ها، یک چیپست دیگر با نامX570 را برای مادربردهای پرچمدار خود معرفی خواهد کرد؛ وظیفه ای که در ابتدا بر عهده چیپستX370 و سپس بر دوشX470 نهاده شد.

هر چند کهAMD با سخاوتمندی امکان استفاده از سوکتAM4 را برای یک دوره دست کم 4 ساله فراهم ساخته است، اما چیپست های جدید برای مادربردهای روز و پیشرفته حیاتی است. X570 یکPCH بسیار پیشرفته، میزبان پردازنده های 7 نانومتریAMD خواهد بود؛ در رویدادComputex قبلی، AMD پردازنده های سریRyzen Threadripper 2000 خود را معرفی کرد.

پیشبینی می گردد که بسیاری از مولفه هایX570 نزدیک بهX470 باشد؛ اما مواردی از جمله کنترلر شبکه بدون سیم، بلوتوث، امکان پشتیبانی از لاین های بیشترPCI-E، از جمله مواردی است که درX570 لحاظ خوهد شد. و اینک به سراغ یکی از ویژگی های خاص اینPCH، یعنی پشتیبانی از درگاهPCI-Express 4.0 خواهیم رفت. به گفته این منابع و تنها اسلایدی که به بیرون درز کرده است، چیپستX570 می تواند از نسل چهارم درگاه هایPCI-E با پهنای باند بالاتر پشتیبانی نماید. آیا پس از چندین بار تعویق در نهایت شاهد معرفی اسلاتPCI-Express 4.0 هستیم؟ آیا جهان سخت افزار امروزه به چنین اسلاتی نیاز دارد؟ آیا وجود چنین اسلاتی موجب استفاده کمتر ازMulti GPU را فراهم می سازد؟

 

 

منبع: سخت افزار مگ

 
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389