اطلاعاتی از مشخصات احتمالی نسل 3 پردازنده های Ryzen منتشر شد

اطلاعاتی از مشخصات احتمالی نسل 3 پردازنده های Ryzen منتشر شد تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

 

به تازگی اطلاعاتی از پردازنده هایRyzen 3000، تولید آتی شرکتAMD منتشر شده است که می تواند حقیقت محض بوده و باعث غافلگیری های بسیار برای رقیب خود گردد. همانطور که می دانید، ای ام دی از نامگذاری مشابه با پلتفرم هایIntel استفاده کرده و پس از آنکه این شرکت نامCore i9 را به محصولات خود اضافه کرد، AMD نیز در سومین تلاش از معماریZEN، نام تجاریRyzen 9 را برای پرچمداران خود به ارمغان خواهد آورد.

به گفته این منابع، Ryzen 9 3850X پرچمدار نسل سومAMD Ryzen ها به حساب می آید. یکی از مسائلی که در این میان بسیار مهم جلوه می کند، پشتیبانی از حداکثر 16 هسته در پردازنده هایMSD یا همان میانی کلاس دسکتاپ است. تنها در عرض 2 سال، رقابت بین دو غول تراشه جهان باعث شد تا تعداد هسته ها که برای مدت ها به صورت سنتی بر روی 4 عدد باقی مانده بود، به 8، 10 و حالا 16 عدد افزایش یابد!

این اطلاعات که چندین منبع معتبر به صورت همزمان به تائید آنها پرداخته اند، حاکی از آن هستند که پردازنده هایRyzen 3000 در 10 مدل، با توان های حرارتی گوناگون، از 50 الی 135 وات به تولید خواهند رسید. نکته جالب توجه آن است که حتی در مدل های 16 هسته ای نیز امکان رسیدن به فرکانس 5.1 گیگاهرتز میسر خواهد شد که این از شگفتی های پیشرفت در دنیای سخت افزار و کاهش لیتوگرافی است.

می دانیم که پردازنده هایRyzen 3000 بر روی لیتوگرافی 7 نانومتری تولید خواهند شد؛ در ابتدا 14، سپس 12 و در آینده نیز با 7 نانومتری های پیشرفته روبرو هستیم. این اطلاعات تا بدانجا دقیق هستند که حتی قیمت گذاری آتیAMD را نیز به همراه داشته و جالب است بدانید که در صورتی که این داده ها صحت داشته باشد، با حداکثر قیمت 500 دلار برای یکCPU به همراه 16 هسته و 32 رشته روبرو هستیم!

منبع: techpowerup
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389