Prime A320M-C R.2 بهترین جایگزین برای مادربوردهای میان رده اینتل

Prime A320M-C R.2 بهترین جایگزین برای مادربوردهای میان رده اینتل تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

 

مدتی است که خبرهای متعددی در مورد ناتوانی اینتل در تامین پردازنده های رده پایین و چیپ ست هایH110 به گوش می رسد  که از دلایل گرانی و کم یاب شدن مادربردهای خوش قیمت و کارامد میان رده اینتل است. حال چاره چیست؟ آیا جایگزینی برای این مشکل در دنیای سخت افزار وجود دارد؟ برای دانستن جواب این سوال همراه ما باشید:

زمان عرضه چیپ ست و پردازنده های سری 100 اینتل، نقطه عطفی در دنیای سخت افزار بود. همانطور که می دانید این چیپست اولین نسلی بود که پردازنده ها با رم های پرسرعتDDR4 عرضه شدند و در همه رده های کاربری، انقلابی به پا شد. برای سگمنت میان رده و رده پایین، استفاده از فناوری های جدید مانند درایوهای پرسرعتM.2 در کنار رم هایDDR4، کارایی را به طور چشمگیری افزایش می داد و سلطه اینتل در این رده بیش از 4 سال ادامه داشت. در حال حاضر طبق خبرهایی که شرکت های سازنده سخت افزار به بیرون درز پیدا می کند، اینتل در تامین پردازنده های رده پایین و چیپ ست محبوبH110 با مشکل روبرو شده و قصد بازنشسته کردن این چیپست و معرفی نسل های جدیدتر را دارد که این امر منجر به تنش در بازار جهانی شده و مادربردها و پردازنده های این نسل اینتل به طور چشمگیری افزایش قیمت داشته اند. از نگاه کاربر، این افزایش قیمت به صرفه نخواهد بود و نتیجه آن هزینه بیشتر برای یک سیستم رده پایین است. چاره کار چیست؟ بی شک موفقیت های رقیب دیرین اینتل یعنی شرکتAMD را به یاد دارید. برگ برنده و تنها شانس سگمنت میانرده، استفاده از مادربردهای رده پایینAMD است. در زمان معرفی مادربردهای سری 300 شرکتAMD، کسی فکر نمی کرد که قدرت پردازنده های سریRyzen در حدی باشد که اینتل را مجبور به واکنش کند. حال که حدود 2 سال از معرفی اولین نسلRyzen می گذرد، درک قدرت سیستم های خوش قیمت بر پایهAMD بر همه روشن شده و حال با اتفاقات جاری، چیپستA320 ازAMD جایگزین شایسته و قدرتمند نسل ششم اینتل خواهد بود.


 Prime A320M-C R.2 بهترین جایگزین برای مادربوردهای میان رده اینتل

 

در بین انبوهی از مادربردهای سریA320 ایسوس مانند مادربردهای  EX-A320M-GAMING، PRIME A320M-A، PRIME A320M-E، PRIME A320M-Kو  PRIME A320M-C R.2  از دیدگاه تجاری و صنعتی، زمانی که قیمت و بودجه حرف اول را در تعیین مشخصات سیستم می زند، ارزشمند ترین مادربرد، Prime A320M-C R.2 خواهد بود. با داشتن رابط های کاملUSB از نسل دوم تا جدید ترین آن یعنیUSB 3.1 در کنار رابط های قدیمی مانندCOM وLPT، به همراه تجهیز بودن به درگاه هایM.2 و پشتیبانی ازNVMe، و خروجی تصویر با سه حالتHDMI، DVI-D وVGA، تمام نیازهای یک سیستم را برای امور روزمره رفع خواهد کرد. در برخی مشاغل، دستگاه های قدیمی مبتنی بر رابطPCI نیز وجود دارد که ایسوس با درنظر گرفتن یک اسلاتPCI مجزا، امکان نصب و استفاده از همه سخت افزارها را با رابط های مختلف امکان پذیر ساخته است.

 

دوام و کیفیت رده صنعتی این مادربرد نیز با داشتن لیست بلند بالایی از قطعات سازگار مانند انواع حافظه، دیسک، پردازنده(QVL List) بهترین جایگزین برای مادربردهای میانرده و رده پایین اینتل در حال حاضر مبدل گردیده است.

 

مادربردهای سری AMDایسوس را فقط با گارانتی شرکت ماتریس در کشور بخواهید. در صورت نیاز به تامین قطعات به منظور پروژه ها، می توانید با ارسال ایمیل به آدرس info_op@acbh.coبه طور مستقیم با ایسوس در این زمینه در ارتباط باشید.

 

منبع: سخت افزار مگ
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389