مشخصات AMD Ryzen 9 3800X فاش شد

مشخصات AMD Ryzen 9 3800X فاش شد تاریخ انتشار خبر: ۱۳۹۷/۱۰/۱۵

با توجه شدن بهCES 2019، یکی از خُرده‌فروشی‌های روسی از مشخصات پردازنده‌ی پرچم‌دار سری 3000 کمپانیAMD یعنیRyzen 9 3800X مبتنی بر معماری ذن ۲رونمایی کرد.

این خُرده‌فروشی روسی تحت عنوانE-Katalog، ساعاتی پیش پنج پردازنده‌ی جدید نسل سومی رایزن را فهرست کرد که در بین آن‌ها، Ryzen 9 3800X بیشتر از بقیه در کانون توجه قرار دارد. براساس ادعای این خُرده‌فروش، پرچم‌دار جدید ای‌ام‌دی قرار است ۱۶هسته و ۳۲ترد و فرکانس پردازشی پایه‌ی ۳.۹گیگاهرتز داشته باشد. درضمن، فرکانس بوست آن ۴.۷گیگاهرتز اعلام شده که در نوع خود بسیار درخورتوجه است. افزون‌بر‌این‌ها، ظاهراAMD Ryzen 9 3800X قرار است از توان طراحی حرارتی ۱۲۵وات بهره ببرد.

 

 

این مشخصات از این نظر توجهات را به‌خود جلب می‌کنند که پیشرفت درخورتوجهی درمقایسه‌ با نسل قبل به‌شمار می‌آیند. Ryzen 7 2700X، پردازنده‌ی پرچم‌دار نسل پیشینAMD،‌ فقط ۸هسته و ۱۶ترد و حداکثر سرعت کلاک ۴.۳گیگاهرتز داشت. طبق ادعاهای مطرح‌شده‌یE-Katalog، AMD علاوه‌ بر این پرچم‌دار جدید قصد دارد پردازنده‌ی دیگری به‌نامRyzen 7 3700X را معرفی کند. این پردازنده ۱۲هسته و ۲۴ترد و فرکانس پایه‌ی ۴.۲گیگاهرتز دارد. ظاهرا این پردازنده از فرکانس بوست ۵گیگاهرتز و توان طراحی حرارتی ۱۰۵وات برخوردار خواهد بود.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389